Fot. Williams Racing


Robert Kubica odchodzi z Williamsa po zakończeniu sezonu

Autor: | 19 września 2019

Robert Kubica zakończy współpracę z Williamsem po bieżącym sezonie Formuły 1. Polak opuszcza elitarne grono kierowców po zaledwie jednym sezonie.

Od kilku dni coraz częściej mówiło się o odejściu Roberta Kubicy z F1. Polak rywalizował o fotel w Williamsie z obecnym testerem ekipy z Grove Nicholasem Latifim. W przeddzień startu weekendu wyścigowego w Singapurze, Kubica na konferencji prasowej oznajmił, że po zakończeniu trwającego sezonu pożegna się brytyjską stajnią. Komunikat wydał też sam zespół oraz główny sponsor Kubicy, PKN Orlen, który również zakończy współpracę z Williamsem.

Jako główny powód odejścia z Williamsa Kubica podał brak radości ze ścigania się. Polak powiedział też, że wiele włożył w to, by wrócić do grona najszybszych kierowców na świecie, ale nie zamierzał walczyć o pozostanie w nim za wszelką cenę.

Teraz 34-latek wraz z PKN Orlen będzie starał się znaleźć dla siebie miejsce gdzie indziej. Niedawno w siedzibie firmy z Płocka pojawił się przedstawiciel Racing Point. Tematem rozmów miał być sponsoring Orlenu dla ekipy z Silverstone, a także zatrudnienie Roberta Kubicy w brytyjskim zespole w roli rezerwowego. Inną opcją dla krakowianina może być seria DTM. Chęci rozpoczęcia współpracy miał wyrazić szef prywatnej ekipy WRT, współpracującej z fabrycznym zespołem Audi w tejże serii wyścigowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *