Fot. Alan Boiston


Roger Benoit o Kubicy: W przypadku Polaka brakuje tylko oficjalnego potwierdzenia

Autor: | 21 października 2017

Kolejne optymistyczne wieści płyną z paddocku Formuły 1. Jeden z najlepszych dziennikarzy zajmujących się tym sportem, napisał w swoim tekście, że współpraca między Robertem Kubicą a Williamsem jest niemal pewna.

Dziennikarz szwajcarskiego Blicka twierdzi, że w tej sprawie brakuje już tylko oficjalnego komunikatu od zespołu. W jego materiale możemy przeczytać, że testy na Silverstone i Hungaroring w bolidzie z sezonu 2014, przekonały cały zespół, co do słuszności zatrudnienia Roberta. Należy do tego dodać fakt, że już w sierpniu na oficjalnej sesji dla młodych kierowców, Kubica wstrząsnął całym światem F1, osiągając świetne rezultaty w samochodzie Renault.

Roger Benoit pisze o tym, że dużą rolę w całej sprawie odegrał Nico Rosberg, będący członkiem ekipy menadżerskiej Polaka. Niemiec zapewnił, że Robert ma absolutnie topową prędkość i to liczy się najbardziej.

Felipe Massa wzywa Williamsa do podjęcia szybkiej decyzji, upatrując w tym swojej szansy. Jednak Szwajcar prognozuje, że team z Grove już zna skład kierowców na sezon 2018 i Brazylijczyk będzie musiał odejść na emeryturę. Benoit twierdzi, że również Paul di Resta i Pascal Wehrlein mogą zapomnieć o tej posadzie, bo jest ona zarezerwowana dla Kubicy.

Oficjalny komunikat powinien nadejść w najbliższym czasie. Mark Hughes z serwisu Motorsport informuje, że nazwisko drugiego kierowcy Williamsa poznamy w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *