Romain Grosjean ma chęć na start w NASCAR

Autor: | 12 maja 2016

Francuz jeżdżący w barwach ekipy Haas F1 ma wielką ochotę spróbować swoich sił w słynnej amerykańskiej serii wyścigowej.

Na początku tego tygodnia Joe Custer, inżynier operacyjny Haas F1 stwierdził, że zespół chciałby zapewnić Grosjeanowi możliwość startu w wyścigach NASCAR w barwach Stewart-Haas Racing. W przededniu rozpoczęcia Grand Prix Hiszpanii, Francuz potwierdził chęć wystąpienia w tej serii wyścigowej.

– Na pewno chcę to zrobić. To coś, o czym dyskutowaliśmy od pierwszego dnia naszej współpracy i byłoby to wspaniałym doświadczeniem – Grosjean powiedział dziennikarzom w paddocku toru w Barcelonie.

Problemem może być znalezienie odpowiedniego wyścigu, który nie kolidowałby ze startami w Formule 1. W kalendarzu NASCAR Sprint Cup Series znajdują się dwa terminy, które pasowałyby Grosjeanowi. Są to starty na torach nieowalnych w Watkins Glen i Sonomie.

– Kiedy to się stanie, nie wiem tego. Kalendarz F1 z 21 wyścigami jest dość napięty. Nie chciałbym startować na owalu, nie czułbym się zbyt komfortowo. Więc znajdziemy coś, co będzie możliwe – dodał Francuz.

Obecne przepisy NASCAR mówią, że zespół może maksymalnie wystawić 4 kierowców. W takiej sytuacji właśnie jest Stewart-Haas Racing, więc szanse na debiut Grosjeana są dość niskie. Istnieje jednak możliwość, aby Francuz wystartował w dodatkowym samochodzie HScott Motorsports, z którym to SHR jest powiązany.