Romain Grosjean zna słaby punkt VF-16

Autor: | 29 czerwca 2016

Francuz nie może się doczekać najbliższych europejskich rund, które powinny przebiegać w trakcie ciepłej, słonecznej aury. Zdaniem Romaina, konstrukcja Haasa sprawuje się znacznie gorzej w chłodnych warunkach.

Były kierowca Lotusa zaliczył dobry start sezonu. Z czasem jednak sytuacja nie wyglądała już tak kolorowo, a na dobry wynik trzeba było ciężko zapracować. Sam kierowca jest jednak przekonany, że kolejne rundy sezonu będą grały na ich korzyść.

– Mam nadzieję, że lato w naszym wykonaniu będzie dobre i nie będziemy musieli skupiać się zbyt mocno na chłodniejszych warunkach, w których to trzeba będzie doprowadzić opony do pracy. Kolejne wyścigi powinny być dla nas korzystniejsze.

– Wciąż musimy pracować nad lepszą pracą ogumienia w chłodnych warunkach. Mamy również pewne problemy z grainingiem, ale nadal jesteśmy zupełnie nowym zespołem i nie mieliśmy zbyt wielu możliwości sprawdzenia różnych rzeczy – stwierdził. – Nadal uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku, a kiedy w końcu wszystko się razem zespoli – będzie świetnie – zakończył.