GP Kanady: Rosberg najszybszy przed kwalifikacjami

Autor: | 6 czerwca 2015

nico-rosbergNico Rosberg uzyskał najlepszy czas podczas trzeciej sesji treningowej na torze w Montrealu. Niemiec wyprzedził Kimiego Raikkonena z Ferrari oraz Romaina Grosjeana z Lotusa. Sędziowie dwukrotnie postanowili wywiesić czerwoną flagę.

n

Sobotni poranek na torze im. Gillesa Villeneuve’a przywitał kierowców zupełnie inną pogodą, niż to miało miejsce w piątek. Dziś w sobotę w Montrealu przez całe 60 minut sesji treningowej świeciło piękne słońce, a niebo było niemal bezchmurne. To pozwoliło kierowcom nadrobić piątkowe zaległości i dobrze przygotować samochody do sesji kwalifikacyjnej.

n

Jako pierwszy, tuż po zapaleniu zielonego światła, na torze pojawił się Pastor Maldonado. Wenezuelczyk po wykonaniu rozgrzewkowego kółka powrócił do swojego garażu, a na torze pozostali m.in. Daniel Ricciardo i Roberto Merhi. Z dużym pechem zmagał się również Fernando Alonso, którego problemy z silnikiem zatrzymały go w garażu na ponad 50 pierwszych minut sesji. Na początku treningu Sebastian Vettel poinformował swojego inżyniera wyścigowego, że tor „jest zielony”, co było oczywiście wynikiem wczorajszych rzęsistych opadów deszczu.

n

Długo na torze nie pojawiał się Lewis Hamilton. Brytyjczyk wyjechał dopiero po upływie trzydziestu minut. Dłużej niż on z wyjazdem zwlekali jedynie Grosjean oraz Alonso. Hiszpan pojawił się na torze dopiero na kilka minut przed zakończeniem sesji. Pierwszy czas Lewisa był aż o 5,7 sekundy gorszy od ówczesnego najlepszego rezultatu Nico Rosberga. Lewis rozpoczął kolejne okrążenie, a gdy okazało się, że jest ono zupełnie nieudane postanowił powrócić do alei serwisowej. Kierowca nadal utrzymywał się na ostatniej pozycji.

n

W drugiej części treningu pierwsi kierowcy zaczęli wyjeżdżać na oponach supermiękkich – byli to Kvyat, Stevens oraz Merhi. Rosjanin nie był jednak w stanie dorównać nawet na szybszej mieszance najlepszym rezultatom. Dla porównania, na miękkim typie opony Grosjean potrafił uzyskać drugi czas, jedynie ze stratą 0,1 sekundy do prowadzącego Rosberga.

n

Na 22 minut przed końcem sesji na torze pojawiła się czerwona flaga, którą spowodował Felipe Nasr. Brazylijczyk rozgrzewając opony stracił panowanie nad swoim bolidem i uderzył w barierę, urywając prawe przednie koło. Wypadek zatrzymał sesję na prawie 10 minut, gdyż pojawiła się czerwona flaga. Przez taki obrót zdarzeń końcówka treningu była praktycznie sprintem po jak najlepsze czasy.

n

Tuż po wznowieniu sesji na tor wyjechał duet kierowców Mercedesa, a zaraz za nimi Massa, Vettel i Merhi. Nie trzeba było długo czekać, by na torze znalazła się reszta stawki. Kierowcy nie nacieszyli się zbyt długo z czystego toru, bowiem na 6 okrążeń przed końcem treningu na torze swój samochód zatrzymał Jenson Button, co spowodowało drugie już tego dnia wywieszenie czerwonej flagi. Jak się później okazało, sesja nie została już wznowiona, co skutkowało sensacyjnymi wynikami, gdyż na trzech pierwszych miejscach znaleźli się Rosberg przed Raikkonenem i Grosjeanem, a ostatnie, 20. miejsce przypadło… Lewisowi Hamiltonowi. Trzecia sesja treningowa okazała się jednak być bardzo mało miarodajną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *