Rosberg nie przejmuje się trudną walką o tytuł

Autor: | 23 lipca 2015

Nico RosbergNico Rosberg pozostaje niewzruszony i wciąż wierzy, że jest w stanie odwrócić losy walki o tytuł mistrza świata.

n

W ubiegłym roku, niemiecki kierowca startował w Grand Prix Węgier z czternastoma punktami przewagi nad Lewisem Hamiltonem. Jednak to Brytyjczyk okazał się lepszy w drugiej połowie sezonu i to on ostatecznie po raz drugi w swojej karierze został mistrzem świata. Tym razem role się odwróciły. Były kierowca Williamsa będzie musiał nadrabiać siedemnasto punktową stratę do Hamiltona.

n

– Bez wątpienia, cieszę się z walki z Lewisem. Jednocześnie wiem, że jeśli wszystko będę robił tak jak należy, będę w stanie wygrać, więc wciąż wierzę w siebie – zapowiedział wicemistrz świata z 2014 roku – W każdych kwalifikacjach Lewis jest mocny. Nie ma wątpliwości, ale jest to tylko kwestia kilku dziesiątych sekund. Lepiej być mocniejszym w wyścigu.

n

Do końca sezonu pozostało dziesięć Grand Prix. W poprzedniej edycji, po wakacyjnej przerwie były zawodnik McLarena sześć razy stawał na najwyższym stopniu podium. Rosberg jest pewny, że między nim, a jego partnerem z zespołu nie ma zbyt dużej różnicy.

n

– Jesteśmy bardzo blisko siebie i przed każdym weekendem wyścigowym będę miał szansę wygrać. Bez względu na to, gdzie będziemy się ścigać wiem, że jeśli zrobię wszystko, co będę mógł, to mam szansę go pokonać.

n

A Wy jak sądzicie? Tym razem Nico da radę pokonać Hamiltona? Piszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *