Rosberg obwinia Hamiltona

Autor: | 13 kwietnia 2015

Po raz kolejny między kierowcami Mercedesa zawrzało. Tym razem tuż po zakończeniu niedzielnego wyścigu podczas konferencji prasowej Nico Rosberg skarżył się, że Lewis Hamilton celowo zepsuł mu wyścig.

n

Grand Prix Chin znów padło łupem Mercedesa. Ponownie jako pierwszy linię mety przekroczył Lewis Hamilton, a za nim zameldował się Nico Rosberg. Mimo drugiej pozycji niemiecki kierowca nie był w pełni zadowolony z osiągniętego wyniku. Podczas konferencji prasowej dał się ponieść emocjom, stwierdzając że to Lewis Hamilton zepsuł mu wyścig.

n

Wielokrotnie podczas wyścigu mogliśmy wysłuchiwać komunikatów Rosberga, który skarżył się swojemu inżynierowi na drugiego kierowcę Mercedesa. Według Niemca, Hamilton go blokował, przez co w bardzo szybkim tempie Rosberga dogonił Sebastian Vettel i kierowca był narażony na stratę pozycji. „Lamenty” Nico zostały wysłuchane i chwilę później Hamilton został poproszony o to by przyspieszył, bo jego zespołowy kolega dużo traci przez jego wolną jazdę.

n

– Nie kontrolowałem jego wyścigu, skupiałem się na swojej jeździe – skomentował Hamilton. Na odpowiedź Rosberga nie trzeba było długo czekać, gdy nadeszła jego kolej podczas konferencji powiedział – Bardzo ciekawe jest to co mówisz Lewis, myślisz tylko o sobie, przez co zniszczyłeś mój wyścig.

n

– Nie było moim celem zwalnianie jakiegokolwiek samochodu – tłumaczył Hamilton – Po prostu skupiam się na sobie. Jeśli Nico chciał się znaleźć przede mną to mógł spróbować, ale tego nie zrobił.

n

Czy kolejna kłótnia i napięta atmosfera wpłynie na wyniki Mercedesa? Czy zespół z Brackley rozwiąże konflikt pomiędzy swoimi kierowcami przed kolejną rundą mistrzostw? Tuż po konferencji prasowej poproszono o komentarz w tej sprawie Nikiego Laude.

n

– Nie ma przyjaźni na torze. Podczas wyścigu walczysz – mówił Lauda. – Mamy tylko tydzień do następnego wyścigu, więc wszystkie kłótnie i inne głupoty muszą zostać rozwiązane przed piątkiem w Bahrajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *