Ross Brawn chce rozpocząć rozmowy o ograniczeniach kosztów

Autor: | 27 stycznia 2017

Ross Brawn jest chętny do powrócenia do rozmów na temat budżetu.

Kiedy Liberty Media przejęło Formułę 1, Brytyjczyk objął kluczowe stanowisko w Formule 1 w hierarchii nowego właściciela. Teraz 62-latek będzie mógł wpływać na politykę i szukać sposobów na obniżenie kosztów.

– W tej chwili sytuacja wygląda tak, że zwrot z inwestycji pod względem osiągów nadal jest kontrowersyjny, bo im więcej pieniędzy włożysz, tym szybciej jedziesz – powiedział Brawn w wywiadzie dla ESPN. – Jak masz kompetentny zespół jak Mercedes, możesz tak robić.

– To co naprawdę należy zrobić, to obniżyć koszty i w ramach przepisów technicznych znaleźć sposób, aby nagradzać za mniejsze inwestycje. Zmniejszanie kosztów i powrót do miejsca, w którym chcemy być. Jednak musimy wziąć pod uwagę każdą decyzję: trzeba dać większe pole manewru dla poważnych inwestycji. Musimy przestać o tym myśleć, tylko upewnić się, że wszystkie rozmowy idą w dobrym kierunku – dodał.

Były dyrektor techniczny Ferrari podkreślił, że potrzebna jest dyskusja odnośnie budżetu.

– Wciąż chciałbym rozmów na temat kontroli budżetu. Chciałbym przekonać się, co ludzie o tym sądzą. Następnie doprowadzić do ograniczenia. Nie mówię, że musimy mieć limit budżetu, ale powinniśmy nad tym dyskutować, bo to odnosi się do wielu problemów.