Fot. Scuderia Ferrari / Facebook


Rozczarowany Vettel zamierza trzymać stronę Ferrari

Autor: | 8 października 2017

Sebastian Vettel, który w ostatnich trzech wyścigach miał niesamowite problemy, nie zamierza winić zespołu w trudnych chwilach. Kierowca nie ukrywa jednak swojego rozczarowania.

Niemiec podczas GP Japonii przeżył kolejny dramat. Jego start nie był zły, ale od początku rywalizacji w jego samochodzie coś nie funkcjonowało. Jechał wolno, przez co już w połowie pierwszego okrążenia stracił pozycję na rzecz Maxa Verstappena. Następnie został dość łatwo objechany przez kolejnych kierowców. Zgłaszał problemy z mocą, ale zespół nie miał jak się z nimi uporać i po neutralizacji postanowił ściągnąć go do boksu i wycofać auto z wyścigu.

Jest to niewątpliwy cios dla całego Ferrari. Lewis Hamilton znów w pełni wykorzystał problemy konkurencji i odskoczył Vettelowi o kolejne 25 punktów. Szanse na piąty tytuł dla Niemca są już bardzo małe, podobnie jak szanse na mistrzostwo włoskiego teamu w klasyfikacji konstruktorów. Mimo problemów, Seb chce trzymać stronę Ferrari i wspomóc swoją ekipę w czasie, gdy praktycznie wszystko nie układa się po ich myśli.

– To normalne, że jesteście krytyczni. Szczególnie, gdy dzieje się źle, to część waszej pracy. Myślę, że muszę bronić zespołu. Do tej pory wykonaliśmy fantastyczną robotę. Szkoda, że w ostatnich dwóch wyścigach mieliśmy problemy z niezawodnością, ale wiecie, tak się czasem zdarza. Oczywiście, to boli i jesteśmy rozczarowani. Teraz musimy wrócić, odpocząć, dać z siebie wszystko w ostatnich czterech wyścigach i zobaczyć, co z tego wyniknie – tłumaczył wicelider klasyfikacji kierowców.

–  Ciągle mamy szanse, ale nie wszystko zależy od nas tak, jakbyśmy chcieli. Ogólnie zespół jest w dobrej formie i rozwija się z wyścigu na wyścig. Myślę, że doszliśmy dużo dalej, niż wszyscy się spodziewali. Jest trochę pozytywów, chociaż to jasne, że w takim dniu nie patrzy się na nie – powiedział Vettel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *