Rzecznik di Montezemolo neguje raporty o stanie zdrowia Michaela Schumachera

Autor: | 17 sierpnia 2016

Rzecznik Luki di Montezemolo zaprzecza doniesieniom, jakoby Włoch komentował stan zdrowia Michaela Schumachera.

Co kilka tygodni pojawiają się plotki na temat poprawy lub pogorszenia stanu zdrowia byłego kierowcy. Ostatnio mogliśmy przeczytać pozytywne wiadomości, których rzekomo udzielił szef Ferrari, będąc na pewno wiarygodnym źródłem informacji. Uzyskanie sprawdzonych informacji o Schumacherze jest trudne, ponieważ jego rodzina ujawnia je bardzo niechętnie i ceni sobie prywatność. Jednakże dla kibiców na całym świecie wszelkie nowe wieści są bardzo ważne.

„Jestem szczęśliwy wiedząc, że Michael reaguje. Wiem, że jest bardzo silny. Jestem pewien, że dzięki jego sile, determinacji, poradzi sobie i wyjdzie z tej niesamowicie trudnej sytuacji” – Sky Italia cytuje owy fragment wypowiedzi, a sam rzecznik Montezemolo neguje doniesienia z tego tygodnia.

– On nigdy tak nie stwierdził – oznajmia rzecznik. –  Nie mówi się o zdrowiu Schumachera przez kilka miesięcy – powiedział dodając, że ostatnie doniesienia są „całkowicie bezpodstawne”.

W grudniu 2013 roku siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach. Mimo założonego kasku, po uderzeniu głową w kamień doszło do obrażeń mózgu. Od tego czasu Niemiec jest leczony i przechodzi rehabilitację.