Są chętni do przetargu alternatywnego silnika

Autor: | 21 listopada 2015

fia, f1, flag, flagaZarówno Ilmor Engineering jak i Advanced Engine Research zgłosiły się do przetargu na dostawę alternatywnego silnika Formuły 1.

n

W ostatnim czasie FIA rozpoczęła poszukiwanie tańszego dostawcy jednostek napędowych. Obecne silniki V6 turbo to koszt około 15-20 milionów funtów na sezon. To dwukrotnie wyższa kwota od poprzednich V8. Dlatego Międzynarodowa Federacja Samochodowa postanowiła znaleźć producenta, który zacznie dostarczać alternatywny silnik. Swoje zainteresowanie zgłosiły Ilmor i AER.

n

– AER jest mocno zainteresowany wnioskiem FIA – powiedział założyciel Mike Lancaster. – Wniosek świetnie wpisuje się do naszego najnowszego silnika V6 GDI. Poszukiwane jest coś, co daje dużo energii, a my mamy silnik, który jest w stanie to zrobić.

n

Natomiast Mario Illien, który ma pomóc Red Bullowi w 2016 roku też poinformował media, że Ilmor także złożył wniosek do FIA.

n

Cosworth również był łączony z przetargiem, ale brytyjskie przedsiębiorstwo uznało, że koszt opracowania silnika od podstaw jest za drogim projektem w tak krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *