Fot. McLaren


Sainz o plotkach: Mogę wiele dać każdemu zespołowi

Autor: | 11 maja 2020

Od dłuższego czasu Carlos Sainz jest łączony z przejściem do Ferrari. Jednak nic nie chce zdradzić i nabiera wody w usta.

Carlos Sainz ma za sobą bardzo udany sezon z McLarenem, gdzie udowodnił sportową klasę. Zaliczył nawet pierwsze w karierze podium, zajmując trzecie miejsce w Grand Prix Brazylii. Ostatecznie w sezonie zajął szóstą pozycję, za plecami piątki jeżdżącej dla czołowej trójki ekip.

Głośno mówi się, że mógłby zastąpić Sebastiana Vettela w Ferrari od sezonu 2021. Niemiec negocjuje nowy kontrakt i w wypadku fiaska rozmów, Włosi mają być bardzo zainteresowani Hiszpanem. Wizja odejścia z Ferrari i bycia zastąpionym Sainzem ma przyspieszyć decyzję czterokrotnego mistrza świata. Umowa Carlosa z McLarenem także wygasa po tym sezonie. Z kolei Vettel podobno ma na stole oferty z Renault oraz właśnie McLarena.

– Formuła 1 jest sparaliżowana, nic się nie rusza, ale ufam moich umiejętności kierowcy. W zeszłym roku zrobiłem ważny krok i czy to McLaren, Ferrari czy Mercedes, jestem w stanie robić dobre rzeczy i wiele dać każdemu zespołowi. Wiele kontraktów wygasa pod koniec tego roku. Zobaczymy, co się wydarzy – powiedział Sainz w rozmowie z Marcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *