Fot. Red Bull Content Pool


Sainz senior wdzięczny Red Bullowi

Autor: | 22 maja 2020

Carlos Sainz senior, a więc ojciec nowo wybranego kierowcy Ferrari postanowił podziękować Red Bullowi. To dzięki akademii tego teamu Sainz junior trafił do Formuły 1 w sezonie 2015.

W tej serii wyścigowej panuje powszechna opinia, że jeśli człowiek z tejże akademii nie zostanie wybrany do pierwszego teamu Red Bull Racing, to właściwie nie ma szans na udaną karierę w Formule 1. Hiszpan udowadnia, że nie jest to prawda. Bowiem to właśnie poza firmą produkującą napoje energetyczne rozwinął skrzydła. Mógł pokazać swoją prawdziwą jakość, która pozwoliła mu trafić do Ferrari od przyszłego roku.

Zaczynał swoją przygodę w 2015 roku w Toro Rosso. Jednak znajdował się w cieniu nastoletniego Maxa Verstappena. W 2016 roku jego partnerem został Daniił Kwiat, od którego był znacznie lepszy. Rosjanin spadł wtedy z pierwszego teamu i prezentował się źle. Natomiast w połowie 2017 roku został zawodnikiem Renault. Na koniec sezonu był wyżej w klasyfikacji generalnej od Nico Hulkenberga, z którym rywalizował w ekipie. W następnej kampanii to się odwróciło. Natomiast od 2019 roku jeździ dla McLarena i w zeszłym roku był szósty w generalce.

Carlos Sainz senior jest wdzięczny Red Bullowi za to, że jego syn otrzymał szansę. Podkreśla, że na pewnym etapie młody Carlos postanowił odejść z rodziny Red Bulla, aby dalej się rozwijać. Nikt nie mógł przewidzieć, że za rok na podobny krok zdecyduje się Daniel Ricciardo i zwolni się miejsce w głównej ekipie.

– To stabilny zespół, któremu wiele zawdzięcza. Szanujemy Marko i Hornera. Ale nikt nie ma kryształowej kuli, by przewidzieć przyszłość. Odeszliśmy stamtąd i nie wiedzieliśmy, czy Ricciardo odejdzie, czy nie, i postanowiliśmy zrobić krok naprzód. Patrzenie wstecz, nie ma sensu. Jeśli dobrze pracujesz, nadejdzie szansa, a jeśli nadejdzie, musisz wziąć ją obiema rękami, w razie potrzeby nawet trzema – powiedział dwukrotny mistrz WRC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *