Fot. SkySports


Scuderia AlphaTauri zaprezentowała nowy samochód

Autor: | 15 lutego 2020

Zespół Scuderia AlphaTauri Honda rozpoczął nową erę w swojej historii. Stajnia z Faenzy zmieniła nazwę i zaprezentowała tegoroczną maszynę – AT01.

Prezentacja samochodu zespołu AlphaTauri odbyła się w siedzibie Red Bulla w Salzburgu – w Hangarze oznaczonym numerem siedem. Odsłonięcie modelu AT01 zostało poprzedzone pokazem mody. AlphaTauri to firma odzieżowa, a przy okazji prezentacji nowego bolidu zespołu z Faenzy została zaprezentowana jej nowa kolekcja ubrań.

Prowadzącym prezentacji był David Coulthard. Obecni podczas imprezy byli kierowcy Scuderia AlphaTauri – Pierre Gasly i Daniił Kwiat, szef zespołu Franz Tost oraz dyrektor generalny firmy Ahmet Mercan.

Samochód AT01 został pokryty granatem i bielą. Po obu stronach pokrywy silnika widoczne jest logo AlphaTauri. Nie brakuje także logotypu Hondy, który jest czerwony i znajduje się pod logami marki odzieżowej.

Prezentacja samochodu stajni z Faenzy nie miała miejsca jedynie w Salzburgu. Na ścianie La Rinascente w Mediolanie został powieszony wielki zegar, który odliczał czas do pokazania światu nowego samochodu juniorskiej ekipy Red Bulla. Pod nim zawieszono bolid zespołu AlphaTauri, początkowo okryty kurtyną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *