Fot. Formula 1


Sean Bratches odchodzi z władz F1

Autor: | 21 stycznia 2020

Formuła 1 poinformowała, że Sean Bratches, dyrektor do spraw komercyjnych sportu, nie będzie już pracował na pełnym etacie. 60-latek pozostanie związany z firmą i będzie pełnił funkcję doradcy.

O odejściu Seana Bratchesa ze stanowiska szefa operacji komercyjnych zaczęto spekulować kilka miesięcy temu, jednak dopiero w okresie ostatniego weekendu wyścigowego minionego sezonu pogłoski te się nasiliły.

60-latek należał do trzech głównych osób, które rządzą Formułą od stycznia 2017 roku, obok szefa serii Chase’a Careya i dyrektora sportowego Rossa Brawna. Bratches zajmował się kwestiami komercyjnymi, czyli między innymi dobijaniem targu ze sponsorami i organizatorami Grand Prix.

W ubiegłym roku Amerykanin, wcześniej pełniący funkcję dyrektora wykonawczego telewizji ESPN, wyznał, że chciałby więcej czasu spędzać z rodziną, a mniej w Londynie i na wyścigach.

Bratches z końcem stycznia oficjalnie pożegna się z Liberty Media. Będzie jednak doradcą władz F1, ale jego zaangażowanie w sport będzie znacznie mniejsze. Amerykanin powróci do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie spędzał czas z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *