Fot. Sauber F1 Team


Sergio Perez i Fred Vasseur o szansach Saubera w sezonie 2019: W tym roku będą dość wysoko

Autor: | 23 stycznia 2019

Sergio Perez z Racing Point wierzy, że w sezonie 2019 będzie można zobaczyć kolejny skok do przodu coraz lepszego Saubera. Dzięki zmianie właściciela w 2017 r. i szeroko zakrojonej restrukturyzacji zespół z Hinwil uniknął bolesnego upadku i pod kierownictwem szefa zespołu, Freda Vasseura, zdołał powrócić na właściwe tory w minionym sezonie.

Uzbrojony w młodego Charlesa Leclerca, Sauber w 2018 roku stał się regularnym rywalem w pierwszej dziesiątce, zacieśniając jeszcze bardziej środkową stawkę.

Dzięki bliskiej współpracy z Ferrari i rekrutacji mistrza świata z 2007 r., Kimiego Raikkonena, możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszych wyników drużyny z Hinwil, co potwierdza Sergio Perez.

– Sauber to świetny zespół. Ostatnie kilka lat było dla nich bardzo trudnym okresem, ale teraz myślę, że dzięki pomocy Ferrari wracają na dobre tory – powiedział meksykański kierowca.

– Fred [Vasseur] jest wspaniałym liderem zespołu i myślę, że robi ogromne postępy. Zdecydowanie to oni są zespołem, który należy obserwować. W tym roku będą dość wysoko. Czekam na to z niecierpliwością – dodał.

Szef zespołu, Fred Vasseur, nie wybiega jednak myślami naprzód, ponieważ wszyscy walczą z nowymi zasadami i usprawnieniami.

– Oczekujemy dużo, ale kiedy masz taką korektę w przepisach, jak ta, to jest to zmiana drastyczna. Nigdy nie wiesz co się może wydarzyć – powiedział Vasseur.

– Możliwe, że obraliśmy zły kierunek i zrozumiemy to dopiero [podczas testów] w Barcelonie. Nikt nie wie dokładnie, co robią inni. Chcemy walczyć w środku stawki, pomiędzy czwartym, a szóstym miejscem. Aby to się udało musimy zrobić przynajmniej to samo, co inni. To będzie nasz cel – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *