Siergiej Sirotkin pozostanie w Renault pomimo odejścia Vasseura

Autor: | 2 lutego 2017

Po odejściu Frederica Vasseura, Siergiej Sirotkin może być spokojny o utrzymanie swojej roli w Renault.

21-latek wspierany przez OMP Racing dołączył do programu francuskiego zespołu na początku 2016 roku. Ówczesny szef ekipy Frederic Vasseur zapewniał, że Rosjanin pozostanie w ekipie z Enstone. Jednak tuż po nowym roku Francuz odszedł z Renault, a przyszłość młodego kierowcy stanęła pod znakiem zapytania.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w Moskwie przez OMP Racing tamtejszy szef zapewnił, że Sirotkin pozostanie we francuskiej stajni.

– Jego program nie zmienia się. Chociaż w Renault nastąpiła zmiana na wysokim stanowisku, dla niego wszystko pozostaje bez zmian – powiedział Borys Rotenberg. – Wszystko będzie przebiegać w dokładnie ten sam sposób.

– Jeśli chodzi o Vasseura, to spotkaliśmy się z nim i porozmawialiśmy. Teraz odbędziemy spotkanie z nowym szefem Renault. Sam Vasseur potwierdził, że nic nie będzie zmieniać w naszych relacjach z francuskim zespołem. Mimo to musimy zobaczyć się z nowym szefem i upewnić się, że warunki są takie same, jak przedtem.

Sirotkin, który zajmował trzecie miejsce w serii GP2 w sezonach 2015 i 2016 pracował również w symulatorze dla Dallary, która planowała wejść do LMP1 jako prywatny zespół.