Fot. Williams Martini Racing


Sirotkin walczy o powrót do Williamsa

Autor: | 22 maja 2020

Siergiej Sirotkin mimo pierwszej bardzo nieudanej przygody z Formułą 1, wciąż liczy na to, że uda mu się powrócić do stawki. Jego celem ma być ekipa Williamsa.

Rosjanin długo jest w F1, ale spełniał do tej pory głównie rolę kierowców rezerwowych. Był nim w Sauberze w 2014 roku, a potem od 2015 w Renault. W sezonie 2018 z pomocą SMP Racing wygrał rywalizację o posadę w Williamsie z Robertem Kubicą. Ekipa z Grove już wtedy prezentowała się słabo, ale jeszcze nie odstawała tak bardzo od reszty stawki. Jednak on był dużo gorszy od kolegi z teamu, Lance’a Strolla i uzyskał tylko jeden punkt w całym sezonie.

W zeszłym roku wrócił do roli kierowcy rezerwowego w Renault oraz McLarenie. Jednak cały czas próbuje pracować nad powrotem do stawki. Mówi się, że lider zespołu Williamsa, George Russell może zastąpić Valtteriego Bottasa w 2021 roku w Mercedesie i tutaj właśnie swojej szansy szuka Siergiej. Plany może mu pokrzyżować inna decyzja teamu z Brackley, bowiem wydaje się, że bliżej angażu może być Sebastian Vettel, bowiem jego kandydatura ma mieć poparcie zarządu Daimlera.

– Martwię się bardziej niż ktokolwiek inny o kwestię powrotu. Są szanse i walczymy. Chcę wrócić. Bez względu na to, co mówią o prędkości samochodów, mówimy o Formule 1 i najszybszych samochodach w historii. Nadal mam bardzo dobre relacje z Williamsem i nie ukrywam, że chciałbym wrócić – powiedział Sirotkin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *