Soczi nie najlepszym miejscem do świętowania dla Mercedesa

Autor: | 12 października 2015

mercedesPrzez późne ogłoszenie kary dla Kimiego Raikkonena w Soczi, Mercedes zaczął świętować swój drugi tytuł długo po osiągnięciu linii mety.

n

Po wyścigu sędziowie musieli się zająć incydentem, który miał miejsce na ostatnim okrążeniu z udziałem Raikkonena i Bottasa. Ostatecznie kara nałożona na kierowcę Ferrari oznaczała koniec rywalizacji w tabeli konstruktorów. Jednak nie o takiej celebracji mistrzowskiego tytułu myślał Mercedes. Po części ze względu na fakt, że Nico Rosberg startujący z pole position już na początku musiał wycofać się z wyścigu ze względu na awarię pedału gazu.

n

– Odnoszę wrażenie, że jest to po prostu nie mój rok. Jestem bardzo rozczarowany – wyznał Niemiec. – Nie mogę się w pełni cieszyć, że zostaliśmy mistrzami w klasyfikacji konstruktorów. To nie najlepszy moment dla mnie, a także dla zespołu ponieważ musieliśmy czekać na decyzję w sprawie incydentu Raikkonena. Jutro wstanę i świat będzie wyglądał inaczej. Znów zobaczę moją rodzinę, zapomnę o tym rozczarowaniu i będę patrzeć w przyszłość, aby spróbować wygrać w Teksasie.

n

Szef zespołu, Toto Wolff przyznał, że szanse na tytuł Rosberga spadły do zera, kiedy Hamilton dostanie swoją pierwszą szansę na mistrzostwo już za dwa tygodnie.

n

– Nie zgadzam się z Toto – nalegał Rosberg. – Nie myślę o jeszcze o kolejnym sezonie. Chcę wygrać wszystkie cztery wyścigi.

n

Uroczystości związane ze zdobyciem tytułu mistrzowskiego rozpoczęły się zbyt późno, ponieważ Wolff i Niki Lauda nie byli obecni w tym czasie w padoku. Jednak szef Mercedesa zapowiedział, że w poniedziałek jego ekipa będzie świętować wspólnie w fabryce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *