Stallone: Senna chciał, bym nakręcił o nim film

Autor: | 22 stycznia 2016

Popularny amerykański aktor przyznał, że przed laty otrzymał od Ayrtona Senny propozycję nakręcenia filmu o życiu trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1.

Taką informację przekazał sam artysta przy okazji niedawnej aukcji oryginalnego kasku Brazylijczyka, który Stallone otrzymał od Senny na niedługo przed tragiczną śmiercią kierowcy w 1994 roku.

– Senna był jednym z największych kierowców wszech czasów i chciał, bym opowiedział historię jego życia – powiedział aktor znany z roli Rocky’ego i Johna Rambo. – Rozmawialiśmy przez telefon wiele lat temu i powiedział mi wtedy: ,,Myślę, że to byłoby naprawdę dobre, uwielbiam twoje filmy”. Bardzo mu za to podziękowałem – dodał.

– Powiedział: „Pozwól, że pokażę ci kolory [kasku], są bardzo podobne do barw Rocky’ego – to żółty i czarny.” Następnie wysłał go do mnie i muszę przyznać, że nigdy nie widziałem takiego kasku, jak ten. Później niestety zginął w tym strasznym wypadku i zdecydowałem, że nie nakręcę tego filmu. To było dla mnie zbyt trudne – przyznał „Sly”.

Ayrton Senna zdobywał mistrzowskie tytuły Formuły 1 w latach 1988, 90. i 91. Zginął 1 maja 1994 w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku podczas wyścigu o GP San Marino. Do incydentu Julesa Bianchiego pozostawał on ostatnim kierowcą, który stracił życie na skutek wypadku odniesionego podczas weekendu Grand Prix.