Stefano Domenicalli reprezentantem VW w Paryżu

Autor: | 31 marca 2017

Stefano Domenicalli będzie reprezentował Grupę Volkswagena na dzisiejszym spotkaniu w Paryżu. Celem będzie dyskusja nad regulacjami dotyczącymi silników F1 na sezon 2021.

Włoch obecnie jest szefem Lamborghini, a wcześniej w latach 2008-2014 pełnił taką funkcję w zespole Ferrari.

Niemiecki gigant wielokrotnie odsuwał sugestię o wejściu do królowej sportów motorowych. Mimo to postanowili wysłać swojego człowieka, który będzie towarzyszył w obradach obecnym dostawcom jednostek napędowych: Ferrari, Mercedesowi, Renault i Hondzie. Celem spotkania będzie omówienie zmian dotyczących silników, które miałyby nadejść w 2021 roku.

Szef Volkswagen Motorsport przyznał, że do podjęcia inwestycji konieczne są stabilne zasady dla każdego z producentów. Do tego ważne jest, aby rozwiązania regulaminowe wiązały się z rynkiem aut drogowych.

– Sytuacja nie jest wystarczająco przewidywalna, aby wymagała tego rodzaju inwestycji. Na czele regulacji znajdują się liczne pogłoski po stronie silnika i po stronie technologii wspomagającej. Zanim zainwestujesz potrzebne pieniądze, musisz mieć pięć lat stabilnych zasad – w trakcie nie może być możliwości zmian reguł, większej liczby cylindrów albo systemu hybrydowego odbiegającego od technologii, którą rozwijasz dla samochodów drogowych – powiedział Wolfgang Durheimer.

Od kiedy Liberty Media przejęło większościowy pakiet udziałów w Formule 1, mocno dyskutowane jest skłonienie większej ilości producentów motoryzacyjnych do wejścia bądź powrotu do tego sportu. Dlatego obecność VW, które może wprowadzić jedną ze swoich marek, nie powinna dziwić.