Fot. Haas F1 Team Facebook


Steiner: Halo nie opóźni przygotowań do sezonu 2018

Autor: | 7 października 2017

Guenther Steiner z zespołu Haas zapewnił, że wprowadzenie w przyszłym sezonie kontrowersyjnego systemu Halo nie opóźni przygotowań zespołów do sezonu 2018. 

Gdy tylko przed kilkoma miesiącami pojawiła się oficjalna informacja o wprowadzeniu od przyszłego seoznu systemu ochrony kokpitu Halo, wśród ludzi związanych ze światem Formuły 1 rozgorzały ostre dyskusje nie tylko poddające w kwestię estetykę tego rozwiązania, ale także niewielką ilość czasu na dostosowanie pałąka do zaawansowanych już na tym etapie przygotowań projektów.

Tej drugiej tez nie podziela jednak szef zespołu Haas, Guenther Steiner. Niemiec twierdzi, że rozwiązanie to musi zostać w pełni zaakceptowane oraz wdrożone bez zbędnych głosów negujących sens wprowadzania go już w przyszłym roku.

– Wszyscy tylko narzekają, a tak naprawdę każdy ma do wykonania tą samą robotę – powiedział podczas weekendu na Suzuce. – Wszystko bez wątpienia zostanie wykonane na czas. Formuła 1 jest najwyższą kategorią motorsportu, więc jeżeli nie jesteś w stanie poradzić sobie z takimi trudnościami, to moim zdaniem nie powinno cię tutaj być – dodał.

– Oczywiście, jeżeli mielibyśmy dodatkowe dwa czy trzy miesiące na rozwój, to w pełni byśmy je wykorzystali. Wiadomość o Halo została jednak przekazana wszystkim zespołom dokładnie w tym samym czasie, więc nie widzę w tym żadnego problemu. Koniec końców, nie możemy przecież tego zmienić – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *