Stoffel Vandoorne kierowcą McLarena na sezon 2017! Button nie idzie na emeryturę

Autor: | 3 września 2016

Stoffel Vandoorne zastąpi Jensona Buttona w McLarenie! Utalentowany Belg będzie partnerem Fernando Alonso, natomiast Brytyjczyk zostanie w zespole. Będzie jednak pełnił inną rolę.

Po kwalifikacjach do GP Włoch potwierdziły się spekulacje transferowe. McLaren-Honda w przyszłym roku da szansę Stoffelowi Vandoorne. Belg ma już za sobą debiut w Formule 1. W GP Bahrajnu zastąpił niedopuszczonego do wyścigu Fernando Alonso. W swoim pierwszym starcie w F1 zdobył jeden punkt i zebrał bardzo dobre recenzje. Ron Dennis zarzekał się, że nie odda nikomu młodego kierowcy. Szef McLarena dotrzymał słowa.

Od dawna mówiło się również o przyszłości Jensona Buttona, którego kontrakt z stajnią z Woking wygasa w tym roku. Plotki wskazywały na zainteresowanie Renault czy Williamsa, jednak mistrz świata z roku 2009 zostanie w swoim obecnym zespole. Będzie pomagał w rozwoju ekipy i samochodu.

– Nie odchodzę jeszcze na emeryturę. Zamierzam pomóc zespołowi w pracach nad nowym autem. Mam kontrakt na następne dwa lata i jestem pewien, że w pewnym momencie usiądę jeszcze za kierownicą. Jestem szczęśliwy, że tu zostaję i jestem podekscytowany nową rolą – powiedział były zawodnik m.in. Brawn GP i Williamsa.

Stoffel Vandoorne również jest bardzo szczęśliwy. Zeszłoroczny triumfator GP2 był jednym z faworytów do przejęcia fotela po Buttonie. Belg ma za sobą udany debiut. Teraz będzie musiał udowodnić, że Ron Dennis słusznie walczył, by zatrzymać go w swoim teamie.

– Przede wszystkim, chcę bardzo podziękować całemu zespołowi. Szczególnie Ronowi, który tak bardzo we mnie wierzy. W mojej karierze rozdałem naprawdę mnóstwo autografów. Jednak dzisiaj, gdy podniosłem długopis, by podpisać kontrakt, to było coś fantastycznego! Niesamowite uczucie! To niewiarygodne, być kierowcą wyścigowym McLarena. Obiecuję, że będę pracował tak ciężko, jak jeszcze nikt nigdy w Formule 1 nie pracował – deklarował uradowany Belg.

Sezon 2017 rozpocznie się wyścigiem w Australii, 26 marca 2017. Będzie to rok wielkich zmian, poprzez m.in. nowe opony i skrzydła. Niewątpliwie, będzie to również prawdziwy sprawdzian umiejętności Vandoorne. 24-latek będzie miał się od kogo uczyć, jego partnerem będzie dwukrotny mistrz świata, Fernando Alonso.