Stoffel Vandoorne: To trudne, kiedy nie wszystko działa tak, jak powinno

Autor: | 30 marca 2017

Stoffel Vandoorne zaznaczył, że ciężko jest mu zaprezentować się z dobrej strony w swoim debiutanckim sezonie w Formule 1. Niezachwycające występy kierowcy McLarena są spowodowane problemami stajni z Woking.

Belg, który pierwszy wyścig sezonu 2017 zakończył na 13. miejscu, został dwukrotnie wyprzedzony przez samochody z czołówki i jako ostatni przejechał linię mety. Mimo niezbyt zachęcającego startu podczas Grand Prix w Melbourne 25-latek uważa, że McLaren jeszcze stanie się konkurencyjnym teamem.

– Z pewnością jest to trudne, kiedy nie wszystko działa tak, jak powinno – oznajmił zawodnik brytyjskiego zespołu. – Potrzebujemy wielkiej siły ze strony teamu, by popchnęło nas to dalej, jednak z tego zdaliśmy sobie sprawę już po testach w Barcelonie – dodał.

– Z mojej perspektywy, jedyną rzeczą, którą mogę robić to nieustanna ciężka praca wraz z zespołem i walka o każdą pozycję. Muszę pracować najlepiej, jak potrafię ze swoimi inżynierami, by wycisnąć jak najwięcej z pakietu, jaki posiadamy – zakończył.

To, czy w garażu McLarena będzie lepiej, okaże się już w dniach 7-9 kwietnia podczas kolejnego Grand Prix w Chinach.