Sun Yue Yang kierowcą Akademii Renault

Autor: | 14 kwietnia 2016

Do programu młodych kierowców Renault dołączył 15-letni Chińczyk Sun Yue Yang.

Francuski zespół zaczął prowadzić Akademię Młodego Kierowcy na pełną skalę. Nastoletni kierowca z Chin dołączy teraz do takich osób objętych tym programem jak: Oliver Rowland, Jack Aitken, Louis Delétraz i Kevin Jörg.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że nasz zespół przyjmując w swoje szeregi Yanga, daje szansę Chinom na F1 – powiedział szef Renault, Frederic Vasseur.

– Yue Yang wykazał duży potencjał w WSK. Z właściwym przygotowaniem może wypracować sobie drogę do Formuły 1. Nasza współpraca to duża możliwość zarówno dla Yue jak i dla Chin – dodał Vasseur.

Sun jest drugim Chińskim kierowcą, który jest związany z zespołem Formuły 1. W Ferrari znajduje się młody Chińczyk Guan Yu Zhou, który obecnie ściga się w Europejskiej Formule 3.

Chińskim zawodnikiem, który nigdy nie rozpoczął wyścigu jest Ma Qinghua. Jest to jedyny kierowca z tego azjatyckiego kraju, który brał udział w wyścigowym weekendzie. Ma zaliczył cztery sesje treningowe w zespole HRT pod koniec sezonu 2012 oraz jeden piątkowy trening w bolidzie Caterhama w 2013 roku. Następnie przeniósł się do serii WTCC.