Kehm o startach syna Schumachera w F1

Autor: | 14 kwietnia 2016

Sabine Kehm, menedżer Micka Schumachera minimalizuje szanse 17-latka na szybkie dołączenie do stawki kierowców królowej motorsportu.

Syn siedmiokrotnego mistrza świata w ubiegłym roku zadebiutował w Formule 4. Po obiecujących startach proponowano mu angaż w Formule 3. Młody Niemiec w porozumieniu ze swoją menedżer zdecydował jednak, że w obecnym sezonie pozostanie w swojej dotychczasowej serii wyścigowej.

– Teraz jest rok starszy, zdobył więcej doświadczenia, jest skoncentrowany i stał się silniejszy psychicznie. Dlatego uważamy, że dobrym dla niego jest pozostanie w Formule 4 na kolejny rok – powiedziała Sabine Kehm.

Mick Schumacher po dwóch zwycięstwach w trzech wyścigach na torze Misano został liderem włoskiej edycji Formuły 4. To potwierdza, że jest bardzo utalentowany i potrafi ścigać się na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego spekulowano już o jego dołączeniu do królowej motorsportu. Mimo to w najbliższej przyszłości nie zanosi się, by 17-latek poszedł w ślady swojego ojca.

  • Formuła 1 jest oczywiście gdzieś daleko w planach dla każdego z tych chłopaków. Nie jest to jednak kwestia, która odgrywa ważną rolę każdego dnia i o której ciągle myślimy – wyznała menedżer Michaela i Micka Schumacherów.