Szef McLarena zachwycony formą Stoffela Vandoorne

Autor: | 28 stycznia 2017

Zak Brown bardzo pochlebnie wypowiada się o kierowcach McLarena na dwa miesiące przed startem sezonu 2017. Amerykanin pochwalił formę fizyczną Stoffela Vandoorne i zapowiedział dobre występy młodego Belga.

Przed Stoffelem Vandoorne pierwszy, pełny sezon w Formule 1. Belg zastąpi odchodzącego na emeryturę Jensona Buttona. GP Australii 2017 nie będzie jednak jego debiutem. Zawodnik miał już okazję wziąć udział w wyścigu Formuły 1.

W minionym roku w Bahrajnie zastąpił Fernando Alonso, który nie dostał zezwolenia na start po fatalnie wyglądającej kraksie w Melbourne. Spisał się świetnie i zdobył jeden punkt, finiszując na dziesiątym miejscu. Były to pierwsze „oczka” McLarena w 2016 roku.

Zak Brown wydaje się być pewien dyspozycji 24-latka. Zwraca szczególną uwagę na jego formę fizyczną, która po zmianie przepisów może być bardzo ważna, gdyż prowadzenie bolidu F1 ma się stać bardziej wymagające.

– Przed Stoffelem poważny test. Uważam jednak, że zda go rewelacyjnie. Nasi trenerzy twierdzą, że jest najlepiej wysportowanym kierowcą, z którym pracowali. Jest niesamowicie skupiony i zdeterminowany. A do tego to ekstremalnie inteligentny człowiek, nie musisz mu mówić czegoś dwa razy.

– Jego debiut był rewelacyjny. Pokonał Jensona w kwalifikacjach i wyścigu, mimo tego, że przygotowywał się do wyścigu ekspresowo. Miał mało czasu i za sobą długą podróż z Japonii. Myślę, że Stoffel zadziwi kilku ludzi. Jest niesamowity – powiedział.