Fot. Olimp Sport Nutrition


Szef rosyjskiej federacji: Kwiat na poziomie Kubicy. Brazylijskie media z kolejnymi informacjami o Polaku

Autor: | 14 listopada 2017

Igor Yermilin, zarządzający Rosyjską Federacją Samochodową udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi. Twierdzi on, że Daniił Kwiat sportowo jest na identycznym poziomie, co Robert Kubica. Dodatkowo media z Brazylii informują, że to Polak będzie kierowcą Williamsa w sezonie 2018.

Yermilin uważa, że jedyna różnica między kierowcami z Rosji i Polski polega na tym, że pod względem PR-owym przewagę ma Robert. Tymczasem to prezydent rosyjskiej federacji bawi się w marketing twierdząc, że Kwiat reprezentuje takie same umiejętności. Zapewne dlatego Daniił najpierw został wyrzucony z Red Bulla, a potem z Toro Rosso.

Nie zajmujmy się jednak życzeniami prezydenta RAF. W podcaście Autosportu dyskutowano o Kubicy. Według opinii dziennikarzy, zabrakło około miliona dolarów, aby Robert zastąpił Felipe Massę już w Abu Zabi. Problemem mogło też być ubezpieczenie, ale jedynie w przypadku jednorazowego występu. Jeśli chodzi o pełny sezon startów, to nie ma turbulencji w tym względzie.

Stwierdzono również, że kandydatem numer jeden do fotela w ekipie z Grove jest Polak, ale wciąż szanse na angaż ma Pascal Wehrlein, choć nie są one duże. Marc Priestley z kolei uważa, że Kubica podczas testów Formuły E miał problem z opuszczeniem bolidu w ciągu 10 sekund, ale to możemy włożyć między bajki, ponieważ już dawno wiemy, że może opuścić pojazd F1 w czasie regulaminowych pięciu sekund.

Legendarny Patrick Head, będący blisko obecnych władz Williamsa mówi o tym, że ostateczną decyzję w sprawie składu podejmie Paddy Lowe. Współzałożyciel zespołu przekonuje, że bardzo poważnie traktowany jest Polak, stąd tak duża ilość testów, którym jest poddawany.

Na koniec przejdźmy do rewelacji serwisu Diario Motorsport, który jako pierwszy informował o specjalnej konferencji prasowej Massy, podczas której Brazylijczyk ogłosił koniec kariery w F1. Dziennikarze uważają, że Kubica będzie kierowcą Williamsa w sezonie 2018, a do dogrania pozostają już tylko sprawy finansowe. Źródłem tej wieści ma być jedna z zainteresowanych stron. Identyczną informację podaje też portal Grande Premio.

Cały czas oczekujemy na następne komunikaty z zespołu Franka Williamsa. Kolejnym powinno być potwierdzenie udziału Polaka w testach opon Pirelli, które odbędą się po GP Abu Zabi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *