Fot. Williams Martini Racing


Testy przedsezonowe: Ulewy i śnieg górują nad zespołami, „najlepszy” czas Alonso

Autor: | 28 lutego 2018

Fernando Alonso był jedynym kierowcą, który dziś przejechał okrążenie pomiarowe. Hiszpan z wynikiem 2:18,545 otwiera tabelę z czasami podczas trzeciego dnia testów na torze Catalunya.

Warunki były okropne. Zgodnie z zapowiedziami od samego rana w Montmelo, gdzie zlokalizowany jest tor padał śnieg. Sytuacja była na tyle zła, że organizatorzy nie mogli zezwolić na rozpoczęcie sesji, bowiem helikopter nie mógł wystartować, a wtedy jazda jest niemożliwa. Dopiero o godzinie 12 pojawiły się zielone flagi, ale było bardzo mokro, więc zawodnicy nie kwapili się z wyjazdem.

Dopiero o godzinie 13:15 Alonso opuścił aleję serwisową, stając się pierwszym odważnym. W kolejnych minutach następni zawodnicy usiłowali przejechać okrążenie, ale było to trudne. Przed godziną 15 zaczął lać deszcz i to się nie zmieniło do końca dnia. Dlatego kierowcy mogli jeździć tylko na pełnych oponach deszczowych.

Zawodnicy podejmowali próby wyjazdów na tor, ale kończyły się one niepowodzeniem. W końcówce Alonso uparł się, by jeździć i ogólnie zaliczył jedenaście kółek, co stanowi największą wartość spośród znajdujących się dziś na torze kierowców. Przy okazji był jedynym, który przejechał pełne okrążenie pomiarowe. Jego rezultat 2:18,545 jest niemal o minutę gorszym od wczorajszego najlepszego czasu Sebastiana Vettela, osiągniętego na suchej nawierzchni.

Oprócz Hiszpana po dwa kółka zapisali na swoim koncie Daniel Ricciardo i Brendon Hartley, a po jednym Robert Kubica i Marcus Ericsson. Polak miał popołudniu zmienić Lance’a Strolla, ale trudno to tak nazwać, ponieważ Kanadyjczyk nie zdecydował się na wyjazd na tor. Nasz zawodnik przejechał tylko okrążenie instalacyjne, bo uznano, że jazda w ulewie nie ma sensu. Z kolei Lewis Hamilton, Kimi Raikkonen, Sergio Perez, Nico Hulkenberg i Romain Grosjean nie pojawili się na torze.

Fot. F1i.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *