Fot. Scuderia Toro Rosso


Toro Rosso wkrótce ogłosi skład kierowców na wyścig w Austin

Autor: | 10 października 2017

Właściciel Red Bulla niedługo zadecyduje, który z kierowców zastąpi Pierre’a Gasly’ego podczas weekendu wyścigowego w USA.

Dr Helmut Marko oznajmił, że komunikat medialny, mówiący o duecie Gasly – Kwiat podczas Grand Prix w Austin był błędny. Był on spowodowany zawarciem kontraktu między Renault, a Toro Rosso i wcześniejszym wypożyczeniem Carlosa Sainza do francuskiego zespołu.

– Renault zdecydowało się trochę późno na taki krok i niespodziewanie nastąpiła zamiana Joylona na Carlosa – powiedział  74-letni Austriak. – Gasly nie może jeździć w Austin, ponieważ Honda chce, by wrócił do rywalizacji o tytuł w japońskiej serii wyścigowej Super Formuła. Nie możemy stać temu na drodze – dodał.

W związku z takim obrotem spraw w padoku Formuły 1, automatycznie tworzy się lista potencjalnych kandydatów na wolne miejsce w kokpicie Toro Rosso. Lista została już uzupełniona takimi osobistościami jak: Robert Kubica, Siergiej Sirotkin, Sebastien Buemi, Takuma Sato, czy Josef Newgarden.

Najpewniejszym rozwiązaniem zdaje się być Sebastian Buemi, choć wyklucza się starty dłuższe niż  jedne Grand Prix ze względu na kontrakt z Toyotą, która jest konkurencją Hondy, czyli nowego dostawcy silników dla STR. Marko stwierdził, że konkurencja między japońskimi potentatami jest zbyt duża i nawet jeśli Toyota zrezygnuje z występu w wyścigu Le Mans 24H, to i tak kontrakt Szwajcara będzie wciąż obowiązywał.

Jeśli chodzi o naszego Krakowianina to szanse są niewielkie, ponieważ jak zapewnił Nico Rosberg, Robert Kubica skupia się aktualnie na ewentualnej możliwości współpracy z Williamsem. Jest to na pewno dobra decyzja, szczególnie, że już jutro na Roberta prawdopodobnie czeka pierwszy test z brytyjską ekipą, więc to nie jest czas na pojedyncze starty z Toro Rosso w nieznanym bolidzie i to na obcym sobie torze. Taki występ bez przygotowania, absolutnie nie jest w stylu Kubicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *