Fot. Formula 1


Toto Wolff flirtuje z Sebastianem Vettelem

Autor: | 12 maja 2020

Dziś okazało się, że po tym sezonie Sebastian Vettel opuści ekipę Ferrari. Zapytano o zdanie w tej kwestii Toto Wolffa, który nie odrzuca możliwości zatrudnienia niemieckiego kierowcy.

Informacja, że zwalnia się fotel w Ferrari, a czterokrotny mistrz świata będzie wolnym agentem sprawiła, że ruszyła prawdziwa lawina na rynku transferowym Formuły 1. Wcześniej sądzono, że to Włosi opowiadają się za zmianą na fotelu numer dwa w swoim zespole. Dziś popołudniu włoski motorsport informował jednak, że to Niemiec odrzucił ofertę Ferrari i nie był zachwycony wizją dalszej współpracy.

Wolff podkreśla, że Seb to świetny zawodnik oraz osobowość. Uważa, że priorytetem dla zespołu jest przedłużenie kontraktów z Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem, które wygasają po tym roku. Jednak nie zamierza zignorować tematu Vettela. Dla Mercedesa PR-owo byłby to z pewnością dobry ruch, bowiem dla tej firmy pozytywną sprawą byłoby mieć lokalnego zawodnika i to jeszcze z taką marką, jak Seb. Jednak może to być tylko kurtuazja Wolffa, bowiem nie ma powodów, aby team z Brackley zmieniał swój skład.

– Sebastian to świetny kierowca, wspaniała osobowość i atut dla każdego zespołu Formuły 1. Patrząc w przyszłość, jesteśmy przede wszystkim oddani naszym obecnym kierowcom Mercedesa. Oczywiście nie możemy jednak zignorować rozwoju tej sytuacji – powiedział Toto w rozmowie z DPA News.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *