Toto Wolff: Ocon i Wehrlein zrobili na mnie ogromne wrażenie

Autor: | 5 kwietnia 2017

Toto Wolff wyraził bardzo dobrą opinię nt. Estebana Ocona i Pascala Wehrleina. Fakt ten zaskakuje, ponieważ zawodnicy zaczęli sezon 2017 w zupełnie inny sposób.

Pierwszy weekend nowego sezonu Formuły 1 zaczął się bardzo dobrze dla młodego Francuza. Esteban Ocon po długim boju z Alonso i Hulkenbergiem zdobył swoje pierwsze punkty dla zespołu Force India.

Takiego szczęścia na torze Albert Park nie miał Pascal Wehrlein. Niemiecki zawodnik po odniesieniu kontuzji podczas Race of Champions został zmuszony do opuszczenia Grand Prix, a jego miejsce zajął Antonio Giovinazzi.

Pomimo dwóch różnych historii pierwszego wyścigu, Toto Wolff jest pod wrażeniem obojga kierowców.

– Dwoje zawodników zachwyciło mnie w dwóch różnych kwestiach – rozpoczął szef Mercedesa. – Widząc Estebana, który podczas walki z kierowcami takimi jak Alonso czy Hulkenberg wychodzi zwycięsko i zdobywa swoje pierwsze punkty w Australii, sprawia, że jestem dumny – powiedział 45-latek.

– Pascal spotkało nieszczęście, jednak jestem pod wrażeniem jego dojrzałości decyzji. Poinformował zespół, że nie będzie w stanie wystąpić w Melbourne takim poziomie, jaki się od niego wymaga. Teraz potrzebuje dobrego przygotowania i silnego powrotu. Nie mam wątpliwości, że gdy ponownie wsiądzie do bolidu, to udowodni, że wciąż jest tym samym Pascalem.

Niestety, powrót młodego Niemca opóźni się o co najmniej kolejny weekend wyścigowy. Zespół potwierdził wczoraj, że po raz drugi w jego bolidzie zaprezentuje się Antonio Giovinazzi.