Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport / Facebook


Toto Wolff zaniepokojony formą Mercedesa

Autor: | 2 października 2017

Toto Wolff wyraził swoje zaniepokojenie całkowitą bezradnością ekipy Mercedesa wobec kłopotów, które dotykały ekipę Srebrnych Strzał na przestrzeni całego weekendu na torze Sepang.

Świat Formuły 1 przybył na położony pod Kuala Lumpur obiekt z przeświadczeniem, że cały zbliżający się weekend może stać pod znakiem dominacji Mercedesa. Tymczasem już pierwsze treningi pokazały, że układ sił w stawce znacząco różni się od tego przewidywanego, a Mercedes może mieć poważne kłopoty nawet z walką o podium.

Ostatecznie ponowne problemy obu samochodów Ferrari i sobotnia postawa Lewisa Hamiltona uchroniły ekipę Srebrnych Strzał od całkowitej klęski, ale podirytowany formą swojego zespołu Toto Wolff wyraził poważną obawę wobec nadchodzących wyścigów w obliczu totalnego braku zrozumienia problemu przez ekipę trzykrotnych mistrzów świata.

– Jestem bardzo przygnębiony – powiedział w rozmowie ze Sky F1. – Nie możemy spojrzeć na wyniki i dumnie oświadczyć, że zdobyliśmy więcej punktów niż Ferrari – nasze tempo ucierpiało przecież bardzo poważnie w ten weekend. Straciliśmy dziś do Ferrari pół minuty i prawdopodobnie stracilibyśmy tyle samo do Red Bulla, gdyby Max cisnął do samego końca – dodał.

– Jakim cudem tak szybki na wielu torach samochód może tracić tutaj tak wiele przez przegrzewające się opony? W mokrych warunkach w Singapurze byliśmy przecież na prawdę konkurencyjni. Dzisiaj, patrząc na realne tempo poszczególnych samochodów, powinniśmy być na piątym miejscu – zwrócił uwagę.

Jaki jest zatem plan Mercedesa na wyjście z dołka przed kluczowymi momentami sezonu 2017? – W chwili obecnej pozostaje nam tylko zachować spokój i wszystko przeanalizować. Suzuka powinna być dla nas lepszym torem, przynajmniej na papierze – powiedział niezadowolony szef ekipy z Brackley.

Na najbliższą szansę na powrót na najwyższy stopień podium Mercedes nie będzie musiał czekać zbyt długo – kolejny wyścig odbędzie się już w najbliższą niedzielę na japońskim torze Suzuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *