Fot. Red Bull Content Pool


Trwa walka o fotel w Red Bullu

Autor: | 25 września 2019

Helmut Marko potwierdził, że Daniił Kwiat będzie kierowcą ekipy Toro Rosso w przyszłym sezonie Formuły 1. Alexander Albon i Pierre Gasly walczą o miejsce w Red Bullu.

Daniił Kwiat po ponad rocznej przerwie wrócił do stawki Formuły 1 i w tym roku z powodzeniem ściga się w Scuderia Toro Rosso. Szefostwo Red Bulla postanowiło dać Rosjaninowi drugą szansę, której, sądząc po wynikach w tym sezonie, nie zmarnował.

Helmut Marko przy okazji weekendu wyścigowego w Singapurze w wywiadzie ze Sky Sports przyznał, że Kwiat nie walczy o fotel w ekipie Red Bull na następny sezon i kolejną kampanię spędzi w satelickim zespole austriackiego koncernu. Konsultant teamu z Milton Keynes zazwyczaj podejmuje najważniejsze decyzje w kwestiach obsady foteli w tych zespołach, i tak było tym razem.

Marko jednocześnie powiedział, że o fotel u boku Maxa Verstappena w Red Bullu walczą Alexander Albon oraz Pierre Gasly. Christian Horner ostatnio zaprzeczył, że szefostwo Red Bulla jest zainteresowane Nico Hulkenbergiem, który po sezonie odejdzie z Renault, a słowa szarej eminencji Czerwonych Byków potwierdziły stwierdzenie szefa ekipy.

Albon w trakcie przerwy letniej zamienił się miejscami z Gaslym, który zawodził podczas pierwszej części obecnego sezonu w Red Bullu. Francuz został zdegradowany do Toro Rosso, w którym jeździł w ubiegłym roku. Ostatni występ Gasly’ego w Singapurze mógł jednak sprawić ból głowy u szefostwa Red Bulla, bowiem młody kierowca przejechał udane zawody i zdobył punkty.

Albon podczas ostatnich weekendów za kierownicą samochodu austriackiego teamu spisywał się poprawnie, lecz nie prezentował niczego specjalnego. W Belgii popisał się kilkoma efektownymi manewrami, ale w Singapurze na tle Maxa Verstappena spisywał się blado. Taj potrzebuje jeszcze czasu, by oswoić się z dużo szybszą maszyną, stąd decyzja o wyborze partnera dla Verstappena zostanie podjęta po GP Meksyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *