Copyright World Economic Forum (www.weforum.org) / Photo by Dana Smillie


Vijay Mallya ponownie zatrzymany

Autor: | 5 października 2017

Właściciel będącej czwartą siłą obecnego sezonu Formuły 1 ekipy Force India, Vijay Mallya, został ponownie aresztowany pod zarzutem wspierania swojego zespołu pieniędzmi pochodzącymi z nielegalnego źródła.

Vijay Mallya od kilku lat boryka się z poważnymi problemami z prawem – Hindus jak ognia unika ewentualnego powrotu do swojego ojczystego kraju, gdzie czeka na niego areszt związany z niespłaceniem długów w wysokości miliarda funtów brytyjskich. Teraz wobec 61-latka pojawiają się kolejne zarzuty – w ciągu ostatnich lat miał on także prać brudne pieniądze, który w końcowym rozrachunku mogły trafić na konto prowadzonej przez niego ekipy Formuły 1.

– Nowe zarzuty dobitnie pokazują, co stało się z tymi pieniędzmi – oświadczyła brytyjska prokuratura. – Dla przykładu, uważa się, że część środków znalazła się na koncie zespołu wyścigowego Force India – czytamy dalej.

Mallya zaprzecza jednak jakoby celowo miał omijać postawienie się przed sądem, odpierając jednocześnie wszelkie zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy. – Zaprzeczam wszystkim tym zarzutom i w dalszym ciągu będę im zaprzeczał. Nigdy nie unikałem też żadnego sądu. Jeżeli przysługującym mi w tej chwili prawem jest bycie tutaj, to z przyjemnością korzystam z tego przywileju – powiedział.

Pochodzący z Indii biznesmen nie może jednak spać spokojnie w nadzieji, że surowa litera prawa ominie go także tym razem. 20 listopada właściciel ekipy Force India ma ponownie stawić się przed brytyjskim sądem, po czym w pierwszym tygodniu grudnia rozpocznie się wyczekiwany przez indyjskie władze proces ekstradycji Mallyi do ojczystego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *