Webber: Alonso to tykająca bomba

Autor: | 30 listopada 2015

Fernando Alonso / McLaren

Fot. Fernando Alonso / McLaren

n

Fernando Alonso to bomba, która w pewnym momencie eksploduje, jeśli w przyszłym sezonie okaże się, że bolid McLarena będzie niekonkurencyjny. Tak twierdzi przyjaciel Hiszpana i były kierowca Formuły 1, Mark Webber.

n

Sezon 2015 przeszedł już do historii, o którym jak najszybciej będą chcieli zapomnieć w McLarenie. Szef ekipy, Ron Dennis wspomniał, że istnieje możliwość wzięcia przez dwukrotnego mistrz świata urlopu zamiast spędzenia kolejnego sezonu na końcu stawki.

n

– On jest panem swojego losu. Robi to, co uważa za słuszne, ale jak dotąd nie widziałem go zdenerwowanego do takiego stopnia – powiedział Australijczyk. – Myślę, że zimowe testy będą ciekawe.

nnn

Fernando Alonso / McLaren

Fot. Fernando Alonso / McLaren

n

Sam Alonso bardzo często stawiał byłych mistrzów świata w bardzo kłopotliwej sytuacji poprzez zachowania na torze, które często znajdowały swoje miejsce na pierwszych stronach gazet. 34-latek podczas wyścigu w Japonii przez radio porównał jednostkę napędową Hondy do tych, które znajdą się w serii GP2. W Brazylii natomiast wywołał medialną burzę, po tym jak przedwcześnie zakończył kwalifikacje i resztę sesji spędził na poboczu korzystając z promieni słonecznych.

n

Jeśli Alonso zdecydowałby się na rok przerwy to pocieszeniem dla niego jest fakt, że podobny scenariusz wybrał Alain Prost w 1992 roku, który sezon później związał się z ekipą Williamsa i zdobył czwarty tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *