Fot. Jerry Andre


Wehrlein: Toto rozmawia z Williamsem na temat sezonu 2018

Autor: | 19 października 2017

Obecny kierowca Saubera gorączkowo poszukuje dla siebie miejsca na przyszły sezon. Pascal Wehrlein ma ogromne wsparcie Mercedesa i to jest najważniejsza karta. Niestety, wciąż sportowo ma niewiele do zaoferowania.

Szef Mercedesa, Toto Wolff rozmawia w jego imieniu z ekipą Williamsa. Oferta jest bardzo jasna, bo niemal wyłącznie finansowa. Pascal nie zasłużył na miejsce w tym zespole, ale gdy ma się za sobą gigantyczne pieniądze, to sport schodzi na dalszy plan. To może dość istotnie skomplikować plany Roberta Kubicy, który wraz z Felipe Massą i Paulem di Restą rywalizuje o fotel w teamie z Grove.

Wehrlein zapewnia, że każdy zespół, w którym pozostają wolne miejsca są dla niego opcją. Jednak tych posad jest niewiele. Może zostać jeszcze w Sauberze, ale wydaje się, że Ferrari chce tam stworzyć swój juniorski team i umieści w szwajcarskiej ekipie młodych kierowców, a konkretnie mówi się o Antonio Giovinazzim i Charlesie Leclercu. Mimo wszystko kierownictwo powiedziało Pascalowi, że wciąż jest opcją na przyszły sezon. Wolne miejsca są jeszcze w Toro Rosso, ale tam powinni jeździć zawodnicy Red Bulla, mówi się o Pierre Gaslym i Brendonie Hartleyu. Dlatego zostaje tylko Williams lub Sauber.

– Toto rozmawia z Williamsem o przyszłym sezonie. On pozostaje w kontakcie z każdym zespołem, który ma wolne fotele, w tym z Williamsem. Ta ekipa ma dobry samochód i walczy o piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Teraz jednak skupiam się na pozostałych wyścigach z Sauberem, ale jeszcze przed ostatnim GP miło byłoby wiedzieć, co będę robił w przyszłym roku – powiedział młody Niemiec.

Telewizja Sport1 donosi, że Pascal jest bardzo blisko powrotu do serii DTM, gdzie miałby spędzić sezon w Mercedesie, dla którego będzie to ostatni rok w tej serii. Zatem pozostaje czekać na informacje Williamsa, z nadzieją, że wygra sport, a nie pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *