Wehrlein wciąż czeka na decyzję

Autor: | 23 stycznia 2016

Mistrz serii DTM z 2015 roku wkrótce przekona się, czy będzie mu dane zasiąść za kierownica bolidu Formuły 1 w zbliżającym się sezonie.

Chociaż w chwili obecnej do obsadzenia w Formule 1 pozostały już tylko dwa fotele w najsłabszej w ubiegłym roku ekipie Manor, to chętnych do ich zajęcia nie brakuje. Jednym z nich jest właśnie Pascal Werhlein, który ciągle czeka na swój debiut w królowej motorsportu.

Uważa się jednak, że Niemiec być może będzie musiał odroczyć swój debiut w F1 o co najmniej rok, gdyż znacznie większe wsparcie finansowe do zaoferowania brytyjskiej ekipie mają jej ubiegłoroczni reprezentanci, czyli Will Stevens i Alexander Rossi.

– Decyzja zostanie podjęta na pewno w tym, bądź najpóźniej w przyszłym tygodniu – powiedział Wehrlein. Jak sam zainteresowany przyznaje, w razie gdy plan startów w Formule 1 się nie powiedzie, najprawdopodobniej będzie on zmuszony pozostać w serii DTM.

– Jeżeli starty w F1 nie dojdą do skutku, to bardzo dużym wyzwaniem byłoby spróbować obronić tytuł wraz z zespołem HWA – dodał 21-letni zawodnik.

Dotychczas jedynym doświadczeniem Niemca z Formułą 1 była pełniona przez niego funkcja kierowcy testowego w zespole Mercedesa w latach 2014-15.