Wiceszef Force India: Cel to utrzymanie czwartego miejsca

Autor: | 22 marca 2017

Vijay Mallya pokłada nadzieję na znalezienie się zespołu Force India w trójce najlepszych teamów. Odmienne zdanie posiada jednak jego zastępca Bob Fernley, który uważa, że indyjski zespół nie ma na to szans.

Po tym, jak Force India zakończyła ubiegłoroczny sezon na czwartym miejscu, właściciel i zarazem szef teamu Vijay Mallya ogłosił nowy VJM10, który miał sięgnąć celu, czyli trzeciego najlepszego zespołu w stawce. Bob Fernley zasugerował jednak, że niedawno zakończone testy wskazują na to, iż najlepsze trzy ekipy to Mercedes, Red Bull i Ferrari.

– Ferrari zaprezentowało się lepiej, niż myślałem. W rezultacie spowodowało to, że Haas też podkręcił formę – powiedział wiceszef stajni z Silverstone. – Ponadto, Renault wykonało dobrą robotę – lepszą niż myśleliśmy, natomiast McLaren wypadł gorzej, niż przewidywaliśmy – dodał.

– Naszym celem będzie utrzymanie pozycji z sezonu 2016. Zawsze zakładamy, że trójka najlepszych zespołów nie jest dla nas dostępna, chyba że któraś z nich popełni błąd.

Zdaniem Fernleya różnica między ekipą Force India a czołówką wynosi 1,5 sekundy. Co więcej, obawia się on, że ten dystans czasowy może się jeszcze zwiększyć wraz z kolejnymi wyścigami w trakcie sezonu.

Ponadto, mimo braku szczególnego zachwytu zespołem podczas testów to wydaje się on być zadowolony z tego, co osiągnął.