Williams może pozwolić Bottasowi przejść do Mercedesa

Autor: | 16 grudnia 2016

Williams oznajmił, że w razie pojawienia się alternatywy w postaci innego doświadczonego kierowcy, Valtteri Bottas otrzyma zielone światło na dołączenie do Mercedesa.

Kiedy Nico Rosberg ogłosił zakończenie kariery, Fin jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do zostania nowym zespołowym kolegą Lewisa Hamiltona. Claire Williams w rozmowie z BBC Sport przyznała, że ekipa z Grove pozwoli 27-latkowi opuścić team, jeśli jego miejsce zajmie inny doświadczony zawodnik. Mów się o tym, że brytyjska stajnia negocjuje z Felipe Massą, by ten powrócił do Formuły 1.

– Jestem zachwycona, że taki zespół jak Mercedes wymienia Valtteriego jako potencjalnego następcę Rosberga – powiedziała zastępczyni szefa Williamsa. – Bottas jest jednym z kluczowych talentów tego sportu, a my jesteśmy dumni, że dostrzegają go także liderzy mistrzostw.

– Jednak Williams ma swoje ambicje  i zawsze musimy zapewnić naszemu zespołowi najlepszą okazję do pójścia do przodu. Wszelkie zmiany zostaną wprowadzone wyłącznie wtedy, gdy Williams pozostanie w mocnej pozycji i będzie w stanie rywalizować i rozwijać się w sezonie 2017 – kontynuowała.

– Gdybyśmy mieli pozwolić Valtteriemu opuścić nasz team, to tylko wtedy, kiedy byłby dostępny doświadczony, wiarygodny i alternatywny kierowca. Na przykład ktoś taki jak Felipe Massa. Cokolwiek postanowimy, decyzja musi leżeć w najlepszym interesie zespołu.