Fot. ROKIT Williams Racing


Williams odsłonił szaty FW43 i odbył dzień filmowy

Autor: | 18 lutego 2020

Kolejnym zespołem, który zaprezentował tegoroczny samochód i odbył dzień filmowy, jest Williams. Stajnia z Grove liczy na poprawę wyników w nadchodzącym sezonie i zmniejszenie strat do konkurencji. 

Nowy samochód Williamsa różni się od swojego poprzednika wyglądem i kolorystyką. Auto nie wygląda na zlepek części, które zespół miał pod ręką. Nadwozie kostrukcji wygląda lepiej, zmianie uległo zawieszenie, sekcje boczne są bardziej rozbudowane. Inżynierowie z fabryki w Grove poszli drogą konkurencji i przygotowali bardziej upakowany pojazd, który zarazem jest węższy.

W zeszłym sezonie Williams nie chciał rozwijać swojego samochodu. Ekipa nie miała zbyt wielkiego zapasu części, których wielokrotnie wręcz brakowało. Podczas budowy FW42 popełniono błędy konstrukcyjne, co dało o sobie znać w trakcie sezonu. Wszyscy w Grove skupili swoje siły na modelu FW43 i nadchodzącym sezonie, który ma być początkiem lepszych czasów w Williamsie.

Kolorystyka tegorocznej maszyny brytyjskiego zespołu również uległo modyfikacji. Samochód jest pokryty czerwono-białym malowaniem z niebieskimi dodatkami na monokoku i słupku Halo.

Williams poczynił pierwszy krok w procesie odbudowy swojej reputacji i zaliczył progres względem zeszłego roku. Wówczas zespół z Grove przywiózł samochód na zimowe testy z opóźnieniem, a teraz ma już za sobą dzień filmowy na torze w Barcelonie. Pierwsze kilometry za kierownicą nowej maszyny pokonał George Russell.

Zimowe testy Formuły 1 na Circuit de Barcelona-Catalunya w podbarcelońskim Montmeló ruszają 19 lutego. Pierwsza tura potrwa trzy dni, a druga odbędzie się w dniach 26-28 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *