Fot. ROKiT Williams Racing


Williams ogłasza: Chadwick i Sofina na dłużej w zespole

Autor: | 8 stycznia 2020

Jamie Chadwick pozostanie w Williamsie i w nadchodzącym sezonie nadal będzie pełniła rolę kierowcy rozwojowego. Jednocześnie stajnia z Grove poinformowała o zacieśnieniu współpracy z firmą Sofina Foods, która w finansach zespołu zastąpi markę Rexona.

Chadwick jest pierwszą triumfatorką W Series – serii wyścigowej wyłącznie dla kobiet. Brytyjka szybko wzbudziła zainteresowanie Williamsa i dołączyła do brytyjskiego zespołu w ubiegłym roku. 21-latka na swoim koncie ma także zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu na Nurburgringu, tytuł mistrzowski w British GT w kategorii GT4 oraz MRF Challenge.

Williams ogłosił przedłużenie współpracy z Chadwick. Brytyjka nadal będzie jeździła w symulatorze w Grove i będzie widywana na kilku weekendach Formuły 1 w przyszłym sezonie. Wesprze także brytyjski zespół w aktywnościach marketingowych i medialnych.

– Praca z zespołem w roli kierowcy rozwojowego była czymś fantastycznym. Czas spędzony w symulatorze był nieoceniony i cieszyłam się każdą chwilą. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z Williamsem w tym roku – wyznała 21-latka.

Claire Williams dodała, że jest zaszczycona możliwością potwierdzenia informacji o kontynuowaniu współpracy z Chadwick. Brytyjka przyznała, iż jest dumna ze swojej podopiecznej i zrobiła ona świetną pracę w promowaniu kobiet w motorsporcie.

Zespół Williams ostatnio potwierdził też zawarcie współpracy z Danem Ticktumem. Brytyjczyk będzie pełnił podobną funkcję jak Chadwick, a pracę w ekipie z Grove będzie łączył z jazdą w Formule 2.

Williams poinformował również o zacieśnieniu współpracy z firmą Sofina Foods, należącą do ojca Nicholasa Latifiego. To marka z branży spożywczej, działającą w Kanadzie. Sofina zastąpi wolne miejsce na samochodzie Williamsa po odejściu Orlenu, a więc jej logotypy będą widoczne na tylnym skrzydle, kombinezonach kierowców i ich kaskach, a także na odzieży zespołu.

Według nieoficjalnych doniesień, firma Latifiego miała wnieść do Williamsa 20 milionów euro. Ze strony internetowej zespołu z Grove zniknęło logo firmy Rexona, która była jednym z największych sponsorów brytyjskiej stajni w ostatnich latach i za sponsoring miała płacić nawet 15 milionów euro rocznie.

Claire Williams nie kryła zadowolenia z faktu przedłużenia współpracy z koncernem Sofina Foods. – Zaangażowanie firmy Sofina w sport jest bardzo ważne dla jej długoterminowej strategii rozwoju, a my jesteśmy zaangażowani w pomoc w osiąganiu tych celów. Nasza współpraca układała się bardzo dobrze i czekamy na jej kontynuację w przyszłym sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *