Fot. Racing Point


Wreszcie oficjalnie: Grand Prix Australii odwołane!

Autor: | 13 marca 2020

Po ponad dwunastu godzinach od potwierdzenia przypadku koronawirusa u członka McLarena, FIA w porozumieniu z Formułą 1 i Korporacji Grand Prix Australii, postanowiło odwołać pierwszą rundę sezonu 2020.

W czwartkowy wieczór zwołano spotkanie, podczas którego większość ekip opowiedziało się za anulowaniem wyścigu w Melbourne. Dyskusje trwały długo i wydawało się, że rano zespoły wracają do pracy. Jednak wśród nich nie było Mercedesa, Ferrari czy Renault. Niemiecki team nawet wystosował list do FIA, by odwołać tę rundę. Wreszcie na dwie godziny przed planowanym początkiem pierwszego treningu podjęto jedyną słuszną decyzję.

W komunikacie czytamy, że to wielkie rozczarowanie dla kibiców na całym świecie, lecz bezpieczeństwo jest najważniejsze. Oczywiście, otrzymają oni pełny zwrot pieniędzy za bilety. Jednocześnie FIA podkreśla pracę AGPC (Korporacja GP Australii), Motorsport Australia, pracowników i wolontariuszy. Jednakże FIA doszło do wniosku, że bezpieczeństwo członków rodziny Formuły 1 i sprawiedliwość rywalizacji są wartościami najważniejszymi. Dlatego start sezonu został odwołany.

Niewiadomy jest los Grand Prix Bahrajnu, tam kierowcy mają się ścigać za tydzień, a kraj ten jest większym ogniskiem epidemiologicznym, więc spodziewamy się, że i tam nie pojedziemy. Potem ma być Wietnam, ale i tu spodziewamy się anulacji. Następnie planowane są zawody w holenderskim Zandvoort i być może tam zainaugurujemy sezon, ale to nic pewnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *