Fot. McLaren


Zak Brown: 14-15 wyścigów to będzie bardzo kompletny sezon

Autor: | 6 maja 2020

Szef McLarena Zak Brown uważa, że rozegranie 14-15 wyścigów w sezonie 2020 będzie sukcesem Formuły 1. Władze celują w 18 rund, ale jego zdaniem będzie to niemożliwe, z uwagi na małą ilość czasu i napięty harmonogram.

Sezon ma zacząć się podwójną imprezą w Austrii, a potem pojedziemy na Silverstone. W planie są dwa miesiące europejskiego sezonu, a potem podróż do Azji, Ameryki i finał w Bahrajnie oraz Abu Zabi. Chase Carey wierzy, że uda się pojechać aż 18 wyścigów w tym krótkim czasie. Brown twierdzi, że bardziej realistycznym scenariuszem jest 14-15 imprez. Tym bardziej nie trzeba naciskać, że tylko osiem rund wystarczy do wyłonienia mistrzowskiego tytułu.

– Osiem Grand Prix wystarczy, byśmy mieli pełne mistrzostwo i jestem optymistą, że będziemy mieli dużo więcej niż osiem. Formuła 1 przewiduje harmonogram od 16 do 18. 15 torów, 18 wyścigów. Jestem trochę bardziej pesymistyczny, postawiłbym zakład, że będzie to 14-15 wyścigów na 10 torach. Myślę, że rozegramy parę wyścigów w Austrii, parę wyścigów w Silverstone. Jeśli zaczniemy mieć problemy z podróżowaniem, wtedy myślę, że inne rundy też można podwoić. Nie sądzę, żeby taka była intencja, ale zakładam, że gdzieś po drodze wpadniemy na usterkę. Chociaż Austria jest gotowa i może Silverstone jest gotowy za zamkniętymi drzwiami, nie wiemy, czy nadejdzie druga fala wirusa. Chcemy lecieć do Azji lub Ameryki. Myślę, że kiedy wsiądziemy w samoloty i będziemy musieli lecieć za morze, ryzyko może wzrosnąć. Trwa rozmowa o większej liczbie imprez w Europie. Harmonogram obejmował tylko 16 wyścigów przez długi czas. Dla mnie 14-15 wyścigów stworzy bardzo kompletne mistrzostwa – powiedział Brown w rozmowie z Autosportem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *