Fot. Formula 1


Zak Brown komentuje pomysł Hornera

Autor: | 6 maja 2020

Szef McLarena, Zak Brown uważa, że czołowe trzy zespoły Formuły 1, powinny udostępniać swoje starsze bolidy małym ekipom.

W zeszłym tygodniu Chrisitan Horner, a więc zarządzający teamem Red Bulla stwierdził, że należałoby udostępniać zespołom ze środka i dołu stawki zeszłoroczne samochody. Bowiem jest to duża oszczędność dla biedniejszych i mniejszych ekip.

Z takim postawieniem sprawy częściowo zgadza się Brown. On uważa, że ekipy z wielkiej trójki powinny wręcz dawać swoje auta za darmo. Chodzi o to, że po sezonie takie auta idą na przysłowiowy śmietnik, ale lepiej byłoby, aby inny team potem mógł skorzystać z pracy lepszych zespołów. Jeśli to doszłoby do skutku, to małe i mniej bogate teamy w łatwy sposób stałyby się konkurencyjne. To sprawiłoby, że cała Formuła 1 byłaby ciekawsza.

– Powiedziałbym, że gdybyśmy poszli w tym kierunku – ponieważ te samochody klienckie wyrzucane są po każdym roku – wtedy zalecałbym, aby przekazali te samochody, jeśli naprawdę tego chcą. Nie ma dla nich żadnych kosztów. Mają wszystkie elementy, które zrobili, badania i rozwój, mają części zamienne, więc powinni dać to swoim klientom i nie obciążać ich. A jeśli naprawdę chcą zaoszczędzić pieniądze od zespołów klienckich, niech oddadzą im samochód – powiedział Brown w rozmowie z motorsport.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *