Fot. BMW Motorsport


Zespoły Audi i BMW skompletowały składy na nowy sezon DTM – Kubica szuka miejsca w klienckiej ekipie

Autor: | 10 lutego 2020

Znamy składy fabrycznych zespołów DTM – Audi i BMW. Niestety, w szeregach bawarskiej ekipy nie znalazło się miejsca dla Roberta Kubicy. Polak ma dołączyć do prywatnego zespołu, finansowanego przez jego sponsora – PKN Orlen.

Fabryczny zespół BMW w Deutsche Tourenwagen Masters ogłosił nawiązanie współpracy z Jonathanem Aberdeinem. Kierowca z Południowej Afryki zajął ostatni, szósty fotel w ekipie bawarskiej marki, co jednocześnie oznacza, że Robert Kubica musi szukać dla siebie miejsca w prywatnym zespole. Polak i Orlen prowadzą rozmowy z producentem z Monachium odnośnie klienckiej ekipy, którą miałby finansować sponsor Kubicy. Taką informację przekazały niemieckie media, między innymi Auto Motor und Sport, który wcześniej wraz z serwisem Motorsport-total informował o kontakcie Aberdeina z BMW i rozmowach obu stron.

Sprawa DTM nie powiodła się tak, jak tego chcieliśmy. Chociaż prywatny zespół nie jest zły, to jednak o wiele lepiej oglądałoby się starty Roberta w barwach fabrycznego teamu. Pod koniec lutego w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa Orlenu, na której obecni będą kierowcy należący do Orlen Teamu – być może wówczas dowiemy się o szczegółach startów Kubicy w niemieckich mistrzostwach aut turystycznych.

Wcześniej swój skład na nadchodzącą kampanię skompletowało Audi. Oto składy zespołów marki z Ingolstadt:

Audi Sport Abt Sportsline – Robin Frijns i Nico Mueller
Rosberg Team – Rene Rast i Jamie Green
Phoenix – Loic Duval i Mike Rockenfeller

Prywatny zespół Audi – WRT – będą reprezentować Fabio Scherer i Ed Jones. Scherer w ubiegłym roku ścigał się w Formule 3 i należał do Sauber Junior Team. Jones zaś ostatnie trzy lata spędził w IndyCar, ale w przeszłości miał okazję wziąć udział w mistrzostwach Europejskiej Formuły 3. Ekipa WRT w minionym sezonie zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, a jej barw bronili Pietro Fittipaldi i wcześniej wspomniany Aberdein, który w swoim pierwszym sezonie w DTM spisał się bardzo dobrze i aż czterokrotnie wywalczył miejsce w pierwszym rzędzie w kwalifikacjach, a sezon zakończył na dziesiątej lokacie.

W przyszłym tygodniu na torze w Vallelundze pod Rzymem odbędą się prywatne testy zespołów DTM – Audi i BMW. Na marzec zaplanowano przedsezonowe jazdy próbne na Monzy, a sezon 2020 rozpocznie się w dniach 25-26 kwietnia w belgijskim Zolder.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *