Fot. Formula 1


Zmiany na Paul Ricard nieuniknione, Boullier dyrektorem generalnym wydarzenia

Autor: | 29 stycznia 2020

Nowym dyrektorem zarządzającym GP Francji został mianowany Eric Boullier. Organizatorzy rundy w Le Castellet mają zmodyfikować tor Paul Ricard, by zapewnić kierowcom większą frajdę z jazdy, a kibicom więcej emocji.

Boullier był szefem McLarena w F1, a od zeszłego roku stał się częścią struktur, które zarządzają rundą we Francji. 46-latek pełnił rolę ambasadora i doradcy strategicznego i operacyjnego Grand Prix Francji. Teraz Boullier będzie w głównym stopniu zarządzał swoją domową rundą w Le Castellet.

– Cieszę się i jestem dumny z tego, że mogę być częścią tego pięknego projektu, jakim jest GP Francji Formuły 1. Nie mogę się doczekać, by móc przyczyniać się do sukcesów tego wielkiego wydarzenia sportowego we Francji – powiedział.

W zeszłym sezonie wyścig w Le Castellet był powszechnie krytykowany przez kibiców F1, a tor szykanowany z powodu nudnej konfiguracji, która nie sprzyja emocjonującej rywalizacji. W celu poprawy atrakcyjności ścigania obiekt Paul Ricard ma zostać zmodyfikowany.

Boullier stwierdził, że zmiany będą dotyczyć pierwszego sektoru i że nie dojdzie do modyfikacji szykany na prostej Mistral w celu zachowania DNA obiektu we Francji.

Modyfikacje przed tegoroczną edycją Grand Prix w Le Castellet będą tyczyć się również lepszego zaplanowania miejsc na parkingi. Kibice i dziennikarze mają mieć mniejsze problemy z dojazdem na tor.

Ewentualne modyfikacje na torze Paul Ricard, o których mówi się od dłuższego czasu, muszą zostać zatwierdzone przez FIA, a zmieniony układ pętli musi otrzymać homologację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *