Fot. DS Techeetah


Da Costa podpisał umowę z Techeetah

Autor: | 17 września 2019

Antonio Felix da Costa podpisał kontrakt z DS Techeetah i w nowym sezonie Formuły E będzie bronił barw tej ekipy wraz z Jean Ericiem Vergnem.

Da Costa przed kilkoma dniami zerwał umowę z fabrycznym zespołem BMW, w którym występował przez ostatnie trzy lata. Równolegle ze startami w Formule E, Portugalczyk reprezentował niemieckiego producenta w wyścigach długodystansowych. BMW zdecydowało się jednak wycofać z listy załóg w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w tym roku i uważa się, że był to główny powód zakończenia współpracy da Costy z bawarską marką.

– Możliwość dołączenia do podwójnych mistrzów w tak konkurencyjnej serii jak Formuła E, zdarza się bardzo rzadko. Trudno było rozstać się z moim byłym zespołem, ale to okazja, której nie mogłem odmówić i jestem podekscytowany dołączeniem do Jean Erica wszystkich w DS Techeetah – powiedział doświadczony kierowca po zawarciu nowej współpracy z francusko-chińską ekipą.

Da Costa w Techeetah zajmie miejsce Andre Lotterera. Niemiec zdecydował się przenieść na stałe do Porsche, w którym w poprzednich latach pełnił rolę kierowcy fabrycznego. Zastępcą da Costy w BMWi Andretti został natomiast Maximilian Günther, a zespołowy partner niemieckiego kierowcy powinien zostać ogłoszony w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *