Fot. BMWi Andretti


ePrix Dżakarty odwołane!

Autor: | 11 marca 2020

Kolejny wyścig Formuły E musiał zostać odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Tym razem dowiedzieliśmy się, że nie zobaczymy rywalizacja w indonezyjskiej Dżakarcie.

Runda ta miała odbyć się 6. czerwca, jednak już teraz organizatorzy poinformowali, że należy zrezygnować z tego terminu. Władze Formuły E sondują możliwość rozegrania wyścigu w innym czasie, jednak na razie trudno przewidzieć, kiedy będzie to możliwe. Dziś w Indonezji zanotowano pierwszy zgon związany z koronawirusem.

To już trzecia w tym sezonie odwołana lub przełożona runda mistrzostw świata elektrycznej serii. Wcześniej zrezygnowano z rywalizacji w chińskiej Sanyi i włoskim Rzymie. Gospodarzem kolejnego wyścigu za ponad miesiąc ma być Paryż, jednak i tej rundy nie możemy być pewni.

– Biorąc pod uwagę rosnącą ilość przypadków COVID – 19 w krajach, w których rozgrywane są zawody Formuły E. Oceniamy plany awaryjne w celu zmniejszenia potencjalnego wpływu koronawirusa i utrzymania możliwie największej liczby wyścigów w kalendarzu na sezon szósty. Jest to sytuacja dynamiczna, rozwijająca się na co dzień, a my zachowujemy realistyczne i elastyczne podejście do alternatywnych opcji, które zostaną przedstawione w odpowiednim czasie. Obejmują one dodanie  wyścigów do istniejących wydarzeń, korzystanie ze stałych obiektów i ściganie się za zamkniętymi drzwiami, jeśli będzie to konieczne i zalecane przez lokalne władze – powiedział Alberto Longo, współzałożyciel Formuły E.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *