Fot. Mahindra Racing


ePrix Hongkongu: Rosenqvist triumfuje mimo błędu, dyskwalifikacja Abta

Autor: | 3 grudnia 2017

Felix Rosenqvist wygrał drugi wyścig Formuły E w swojej karierze. Drugie miejsce w niedzielnej rywalizacji zajął Edoardo Mortara, a trzecie Mitch Evans. Szwajcar i Nowozelandczyk po raz pierwszy stają na podium. To również pierwszy taki sukces dla Panasonic Jaguar Racing, którego barwy reprezentuje Mitch. Liderem pozostał triumfator sobotniego wyścigu, Sam Bird.

W kwalifikacjach najlepszy był Rosenqvist przed Mortarą, Samem Birdem, Abtem, Mitchem Evansem oraz Alexem Lynnem. Jednak Bird otrzymał karę przesunięcia o dziesięć pól startowych, więc startował z trzynastej pozycji. Znów fatalnie poszło gwiazdom cyklu Lucas di Grassi był dwunasty, a Sebastien Buemi dwudziesty.

Felix nie prowadził długo w wyścigu, bowiem już w pierwszym zakręcie obrócił się i spadł na jedenaste miejsce. W ten sposób liderował Mortara przed Abtem. Również drugi z kierowców Mahindra miał nieudany początek, bowiem Nick Heidfeld po kilku kółkach musiał zatrzymać się z uwagi na awarię samochodu.

Walka o triumf była bardzo zacięta. Mortara jadąc po pierwsze w karierze zwycięstwo, w dopiero drugim wyścigu FE popełnił błąd. Zblokował koła i obrócił się na dwa kółka przed metą i w taki sposób spadł na trzecie miejsce. Świetną formę pokazał Rosenqvist, który był bardzo szybki i mimo wpadki w pierwszym zakręcie, wjechał na metę na drugim miejscu. Wszystko się jednak zmieniło w 2 godziny po wyścigu. Abt został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy bolid i to Szwed wygrał.

Finalnie wygrał Rosenqvist przed Mortarą i Evansem. Dalej znaleźli się Vergne, Bird, Turvey, Engel, Prost, Lynn oraz Buemi. Natomiast Lucas di Grassi był czternasty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *